1 21-07-2014 Prezydent Ukrainy - Poroszenko fot. Copyright © European People's Party
Saryusz-Wolski spotka się w Kijowie z Prezydentem Poroszenką i Premierem Jacyniukiem

We wtorek 22 lipca Jacek Saryusz-Wolski, europoseł Platformy Obywatelskiej, wiceprzewodniczący Europejskiej Partii Ludowej (EPP) i jej frakcji w Parlamencie Europejskim pojedzie do Kijowa spotkać się z władzami Ukrainy w związku z obecną sytuacją kryzysową.
 

Delegacja wysokiego szczebla EPP, w której oprócz Saryusz-Wolskiego weźmie udział również przewodniczący EPP Joseph Daul oraz Przewodniczący Grupy EPP w Parlamencie Europejskim Manfred Weber, spędzi w stolicy Ukrainy dwa dni (23-24 lipca). W programie są spotkania z Prezydentem Petro Poroszenką, Premierem Jacyniukiem, Przewodniczącym Rady Najwyższej Aleksandrem Turczynowem, Merem Kijowa Witalijem Kliczko oraz ministrami ds. zagranicznych, obrony i energii.
 

*Jacek Saryusz-Wolski jest od 2004 roku europosłem PO, był ministrem ds. europejskich RP w latach 1991-96 i 2000-01, negocjatorem stowarzyszenia i członkostwa PL w UE, przewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych PE; obecnie sprawuje funkcje wiceprzewodniczącego d/s Zagranicznych Europejskiej Partii Ludowej i jej frakcji w PE  największej partii politycznej w Parlamencie Europejskim.
 

Kontakt ze mną

Biura poselskie:

Q Znajdź Mnie