Hołdując zasadzie "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowane", od lat prowadzę i promuję działalność edukacyjną. Instytucje i organizacje jakie stworzyłem: Akademia Europejska, Młodzieżowy Parlament Europejski, Instytut Europejski w Łodzi, a także Kolegium Europejskie, Instytut Unii Europejskiej w Collegium Civitas w Warszawie są doskonałym przykładem mojego zaangażowania w popularyzację wiedzy i UE wśród młodzieży.

ROZWIŃZWIŃ 42 Zobacz kategorie

Od 2004 roku jako europoseł konsekwentnie angażuję się w politykę bezpieczeństwa energetycznego Unii Europejskiej, w tym budowę wewnętrznego rynku energii i walkę z projektem Nord Stream 2. W latach 2006-2017 sprawowałem funkcję wiceprzewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej (EPL - największej europejskiej partii politycznej) odpowiedzialnego m.in. za sprawy polityki energetycznej Unii Europejskiej. Jestem autorem głównego sprawozdania tej instytucji o wspólnej polityce zagranicznej Unii w dziedzinie energii i autorem opinii komisji spraw zagranicznych PE do Rozporządzenia o Bezpieczeństwie Dostaw Gazu oraz do Mapy Drogowej UE 2050 w dziedzinie energii.

ROZWIŃZWIŃ 42 Zobacz kategorie

W obecnej kadencji Parlamentu Europejskiego, jako zastępca członka komisji ds. gospodarczych i monetarnych oraz członek komisji ds. konstytucyjnych biorę udział w pracach, które mogą mieć znaczący wpływ na dalszy wzrost gospodarczy UE oraz wszelkie zmiany instytucjonalne.

ROZWIŃZWIŃ 42 Zobacz kategorie

Europejską polityką zagraniczną zajmuję się w Parlamencie Europejskim od 2004 roku. W obecnej kadencji europarlamentu jestem członkiem Komisji Spraw Zagranicznych (AFET) oraz uczestniczę w pracach delegacji ds. współpracy Parlamentarnej UE-Kazachstan, UE-Kirgistan, UE-Uzbekistan i UE-Tadżykistan oraz do spraw Stosunków z Turkmenistanem i Mongolią (DCAS). Jestem także pomysłodawcą i założycielem Parlamentarnego Partnerstwa Wschodniego EURONEST.

ROZWIŃZWIŃ 42 Zobacz kategorie

Kontakt ze mną

Biura poselskie:

Q Znajdź Mnie